Trener

Marek Kreft

mkkreft@wp.pl

 

Wykształcenie: Akademie Wychowania Fizycznego w Gdańsku kierunek nauczycielski

Specjalizacja żeglarstwo regatowe: trener II kl. Żeglarstwa regatowego

Starszy sternik motorowodny

Sternik jachtowy

 

W swojej karierze zawodowej wychował wielu żeglarzy. Był trenerem reprezentacji NSKO na Bałtyckiej Olimpiadzie Młodzieży w Kownie i Mistrzostwach Europy w Gdyni

Jego zwodnicy osiągali wiele znaczących wyników:

Pracując w Arce Gdynia prowadząc kl. Cadet

1m. W 1984r  Pucharze Polski klubowo

1 i 2 miejsce indywidualnie zawodników: Jacek Necel i Dariusz Grzegorzek

2m. w Mistrzostwach Polski 1985 r.

Mistrzostwo Czech i Holandii – Tomasz Chamera

W 1986 r. 2m. w Pucharze Polski klubowo a także 1m. Indywidualnie w Pucharze Polski: Tomasz Chamera

W Yacht Klubie Stal Gdynia:

II m. na Drużynowych Mistrzostwach NSKO w kl. Optimist (Łukasz Wosiński, Marek Saj, Jakub Piórkowski, Łukasz Piwecki, Piotr Tarnacki)

1m. na Bałtyckiej Olimpiadzie Młodzieży w Kownie: Marek Saj

3m. indywidualnie na Mistrzostwach NSKO: Łukasz Wosiński

3m. indywidualnie na Mistrzostwach NSKO: Joanna Saj

2 m. w rankingu Pucharu Polski 1997r. Marta Petrasz

3m. w rankingu Pucharu Polski  2003 r. Jakub Gotowicki

2m. na Długodystansowych Mistrzostwach NSKO: Łukasz Kawiński

3m. indywidualnie na Mistrzostwach NSKO: Pola Berent

1m. na Mistrzostwach Europy: Wojciech Zemke

2m. na Meczowych Mistrzostwach NSKO: Wojciech Zemke

2m. na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2004 r. W Pucku: Wojciech Zemke

4m. na Mistrzostwach NSKO: Jakub Gotowicki

1m. ma Mistrzostwach NSKO: Adam Głogowski

3m. na Mistrzostwach NSKO: Aleksandra Jędryczka

3m. na Drużynowych Mistrzostwach NSKO: Michał Sawicki, Kajetan Jabłoński, Aleksandra Jędryczka, Karolina Mikulec, Bartosz Danowski.

Ponadto wiele czołowych miejsc w rankingu pucharu polski zarówno w grupie A i B

A także wiele zwycięstw w regatach centralnych zaliczanych do rankingu Pucharu Polski zarówno w grupie A i grupie B.

Top
[sg_popup id=1]