Adaś Głogowski z dofinansowaniem ENEREGA Sailing

adaśRównolegle do Błękitnej Gwiazdy optymista, którą organizowaliśmy w Sopocie rozgrywany był Wielki Finał Energa Sailing Cup. Do regat finałowych kwalifikuje się 40 zawodników z najwyższą liczbą punktów z rankingu cyklu regat ENERGA Sailing Cup 2014. Wśród tej 40 byli: Ola Jędryczka i Adaś Głogowski, którzy zajęli odpowiednio 38 i 13 miejsce. W rankingu całego cyklu regat Ola zajęła 38 miejsce. Adaś uplasował się na siódmym miejscu. Ta pozycja wystarczyła Adasiowi aby zostać jednym z dwóch najlepszych zawodników cyklu kończących karierę z Optymistem i został objęty funduszem rozwoju młodych talentów. W ramach funduszu Adasiowi zostało przekazane dofinansowanie w wysokości 15tyś. zł na kontynuację startów w innej klasie. Na czym zobaczymy Adasia w przyszłym roku tego nie wie nawet Adaś. Jedno jest pewne, będzie to jedna z czterech łódek: Laser 4.7, Laser Radial, 29er, 420 lub deska windsurfingowa Techno 293 (Adaś nie rób tego 😉  ).

Adasiowi, rodzicom jaki i trenerowi Markowi Kreftowi gratulujemy!