Podsumowanie sezonu żeglarskiego 2014 sekcji kl. OPTIMIST

Pierwszym naszym kontaktem z wodą było zgrupowanie w Torrevieja w Hiszpanii 24 02  – 07 03.Uczestniczyło w nim 10 zawodników naszej sekcji.

Pływaliśmy codzienni od 10 00 do 17 00, jednego dnia zrobiliśmy wycieczkę do akwaparku w miejscowości Benidorm, gdzie mieliśmy sporo atrakcji.

Zdjęcia z wycieczki do akwaparku.

Pod koniec marca Gr. A miała zgrupowanie tygodniowe w Górkach Zachodnich, a od 7 kwietnia Gr. B tygodniowe zgrupowanie zakończone regatami Otwarcia sezonu w Charzykowy.

Pod koniec kwietnia w Pucku zrobiliśmy zgrupowanie przed pierwszymi ważnymi regatami. Następnie w cyklu tygodniowym startowaliśmy w regatach Pucharu Polski.

Bardzo dobrze wypadła grupa B na Memoriale Otto Weilanda w Charzykowy wygrała Ania Januszewska, Dominik Śliwiński był dziewiąty a Ivo Zacharias zajął 11 miejsce. W grupie A Ola Jędryczka była trzecia wśród dziewcząt.

Bez tytułu

Ania wygrała regaty o Memoriał Otto Weilanda.

L1120789

L1120794

Wszyscy chętnie stają na podium.

1

Na początku czerwca grupa B wystartowała w Mielnie na Pucharze Trampa wygrane przez Ivo Zachariasa a druga była Anię Januszewską.

W wyniku eliminacji do Mistrzostw Świata zakwalifikowali się Adam Głogowski i Jakub Sztorch.

3 2

Adaś Głogowski na trzecim stopniu podium w eliminacjach do Mistrzostw Świata Argentyna 2014.

4

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata w Argentynie wśród nich Adaś Głogowski i Kuba Sztorch.

Pod koniec czerwca na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików drugie miejsce –  pierwsze wśród dziewcząt zajęła Ania Januszewska.

L1120814

Ania Januszewska na pierwszym stopniu podium MMM w Koronowie w towarzystwie Agnieszki Pawłowskiej Z LKS Charzykowy i Polą Dzik z YKP Gdynia.

L1120801

L1120806

Od 11 lipca uczestniczyliśmy w przedłużonym zgrupowaniu w Charzykowy w trakcie którego, zaliczyliśmy w trzy starty – Puchar Lata, Chojnicki Team Cup i Eliminacje olimpiady Młodzieży.

L1120830

Adaś na pierwszym stopniu podium Regat o Puchar Lata w Charzykowy wszyscy z podium to reprezentanci na mistrzostwa świata w Argentynie.

L1120831

L1120824

Ania Januszewska wygrała Puchar Lata.

5

Sekcja regatowa Optimista w Charzykowy.

Na początku sierpnia wystartowaliśmy w Kiekrzu w Srebrnym Żaglu Optimista Adam Głogowski wygrał w grupie A, Dominik Śliwiński wygrałw grupie B, a Ania Januszewska była druga i pierwsza wśród dziewcząt.

Pod koniec sierpnia w Siemianach na mistrzostwach PSKO grupy B – startowało ok. 300 zawodników i zawodniczek –  odnieśliśmy duży sukces, regaty wygrała Ania Januszewska, dziewiąty był Dominik Śliwiński, a dwunasty Paweł Gerłachowski. Wygraliśmy także drużynowo.

P1080834[1]

Ania Januszewska z trenerem na podium – wygrała Mistrzostwa PSKO Gr B .

We wrześniu startowaliśmy regatach o Puchar OPTI, które wygrał Dominik Śliwiński a Ania Januszewska była trzecia i pierwsza wśród dziewcząt, wygraliśmy również drużynowo. Później jeszcze mieliśmy kilka startów w Kamieniu Pomorskim, Kiekrzu i Gdyni.

Na koniec sezonu zrobiliśmy regaty zakończenia sezonu sekcji optimist i klas jednoosobowych – Europa Laser –  które przeprowadziła na wodzie ekipa pod wodzą naszego komandora Kajetana Kilanowskiego, za co bardzo dziękujemy.

15

Laurka dla trenera.

A na sam koniec zakończenia sezonu odbył się wyścig rodziców i sympatyków sekcji, który wygrał były zawodnik sekcji Piotr Jędryczka, a najlepszy z rodziców był tata Kacpra –  gratulujemy ambitnej pełnej poświęcenia walki.

Dziękujemy rodzicom za piękne przygotowanie zakończenia, a także dużego zaangażowania przez cały sezon.