Regaty Pucharu Polski klasy 505

yandy60237Regaty Pucharu Polski klasy 505 odbędą się już za 4 tygodnie, w terminie 16-18 maja w Gdyni. Organizatorem imprezy jest Yacht Klub Stal Gdynia oraz Polskie Stowarzyszenie Klasy 505.

W regatach weźmie udział około 15 – 17 ekip z całej Polski.

W ostatnich klasach klasa 505 bardzo dynamicznie się rozwija. Obecnie, flota „pięśsetpiatek” w Polsce liczy około 40 jachtów. Frekwencja na linii startu regularnie rośnie. Zawodnicy coraz częściej uczestniczą w zagranicznych regatach wysokiej rangi. W tym roku nawet 10 załóg zapowiedziało wyjazd do Kiloni na Mistrzostwa Świata. Przynajmniej 3 „Stalowe” załogi już potwierdziły udział!

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż Yacht Klub Stal Gdynia staje się największą w Polsce stajnią regatowych „pięćsetpiatek”! W naszym Klubie będzie stacjonowało aż 5 aktywnych i doświadczonych załóg, które osiągały dobre wyniki w poprzednich edycjach Pucharu Polski. Przez cały sezon będziemy reprezentować Klub w czasie regat w Polsce i poza granicami kraju.

Postaramy się zadbać o to, aby krótkie relacje, zdjęcia i wyniki gdyńskich regat ukazywały się bezpośrednio po wyścigach na profilu Facebook „Klasa 505 w Polsce”.

Szczegółowe informacje dotyczące regat są publikowane na stronie internetowej PSK 505 oraz profilu Facebook.

Zainteresowanych jachtami klasy 505, serdecznie zapraszamy na stronę http://www.int505.pl/

Wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie pisząc na adres 505wpolsce@gmail.com

 

 

Top