Rodzinny Piknik Żeglarski

Okazją do podsumowania „Gdynia na fali” będzie Rodzinny Piknik Żeglarski, który już 10 czerwca odbędzie się przed bosmanatem Mariny Gdynia. Udział w imprezie zapowiedziały najważniejsze gdyńskie kluby i szkoły żeglarskie, a na chętnych czekają m.in. darmowe rejsy po Zatoce Gdańskiej, bezpłatne lekcje żeglarstwa, symulator łódki żaglowej dla dzieci, a także zwiedzanie od wewnątrz jachtów żaglowych, w tym słynnego Copernicusa, który niedługo weźmie udział w prestiżowych regatach Volvo Ocean Race.

Coś dla siebie znajdą jednak nie tylko miłośnicy wodnych uciech. Najmłodsi będą mieli do dyspozycji łódkę, którą będą mogli… pomalować kolorowymi farbami. Prace plastyczne będzie można wykonać również na żaglach. Sporym zainteresowaniem powinien cieszyć się tor przeszkód. Na uczestników czekają takie zadania jak: ubieranie kapoka na czas, przeciąganie liny czy bieg w workach. Prowadzone będą również zabawy z animatorami w specjalnie wyznaczonej strefie.

Zaledwie kilkanaście metrów dalej, dorośli będą mogli trochę poleniuchować. Leżaki, foodtrucki i dobra muzyka z pewnością umilą czas spędzony w Marinie Gdynia oraz pozwolą zapomnieć o trudach całego tygodnia.

Udział w imprezie zapowiedział prezydent Wojciech Szczurek, który wręczy nagrodę
w konkursie organizowanym w ramach projektu „Gdynia na fali” pt. „Bezpiecznie nad wodą”. Z zadaniem nakręcenia minutowego filmiku dotyczącego właściwego zachowania na plaży oraz podczas kąpieli w morzu najlepiej poradziła sobie klasa 1a ze Szkoły Podstawowej nr 33. Jury konkursowe nie miało wątpliwości, że to właśnie uczniowie „trzydziestki trójki” zasłużyli na nagrodę główną, czyli rejs statkiem ratowniczym Kwazar.

Podczas wydarzenia wszyscy chętni będą mogli zgłosić się do biura pikniku, aby odebrać mapkę wraz z kartą obiegową. Odwiedzenie każdego z podanych miejsc oraz otrzymanie wszystkich pieczątek będzie uprawniało do wzięcia udziału w konkursie.

Jest o co walczyć, ponieważ nagrody są naprawdę atrakcyjne: od zniżek na kursy żeglarskie, po rejs jachtem, który zaplanowany jest na Noc Świętojańską – uzupełnia Marek Łucyk.

Początek imprezy zaplanowanej na 10 czerwca już o godzinie 10. Wstęp bezpłatny.

Top