Volvo Gdynia Sailing Days – Puchar Trenerów 17-19 lipca 2017

Od poniedziałku do środy na zatoce Gdańskiej w regatach o współczynniku 1,6 startowali żeglarze  naszego klubu w klasie “Optimist”. Znowu w dwóch pierwszych dniach doświadczyli ciężkich warunków – silny i bardzo silny wiatr. Walczyli jak zwykle bardzo dzielnie i wytrwale. Podział na grupy spowodował, że razem spotkali się Zosia, Ala i Igor. Wyścig pierwszy zakończył się dla naszych młodych żeglarzy bardzo dobrze – wygrała go Zosia, 5 był Igor, a 11 Ala. W następnych wyścigach  tego dnia było już gorzej, Zosia jeszcze dwukrotnie była w pierwszej dziesiątce i dzień zakończyła na 9 miejscu. Natomiast problemy zdrowotne wyeliminowały z walki tego dnia Alę i Olgę. Dzielnie walczył natomiast nasz najmłodszy Filip, który w tak trudnych warunkach ukończył wszystkie wyścigi, ale w ostatnim wyścigu komisja zamknęła mu metę jak miał 100 metrów do mety. Drugi dzień był popisem Ali Tutkowskiej, wygrała w pięknym stylu 3 wyścigi (szkoda pierwszego dnia). W drugim dniu dobrze żeglowała Zosia choć brakowało jej
trochę szczęścia i regaty ukończyła jako 4 dziewczynka – BRAWO !!! Problemy zdrowotne opuściły Olgę i żeglowała z ogromnym zaangażowaniem  kończąc regaty jako pierwsza dziewczynka do lat 9 – ogromne brawa. Ostatni okres był dla naszych “optimiściarzy” bardzo męczący dlatego należą się im słowa szacunku z uzyskanych wyników.