Żeglarstwo regatowe

W żeglarstwie ragatowym w sezonie 2012 uzyskaliśmy wiele znaczących wyników. W klasie Europa nasza zawodniczka Nicole Rydz zdobyła Puchar Polski i Wicemistrzostwo Polski juniorek. Nicole jest również członkiem Polskiej Kadry Narodowej. Za te osiągnięcia zostało jej przyznane stypendium Prezydenta Miasta Gdynia oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W klasie ISA 407 Wicemistrzem Polski został Piotr Jędryczka, Mistrzem Polski juniorów Kacper Wysocki a Wicemistrzem Tomasz Ziemnicki.

Niespotykany sukces odniósł Maciej Grabowski. Maciej, trzykrotny Olimpijczyk z Sydney, Aten i Pekinu, zdobył tytuł Mistrza Polski w dwóch klasach Olimpijskich w jednym sezonie, w klasie Star i w klasie Laser. Do tegorocznych sukcesów należy również dodać pierwsze miejsce w Mistrzostwach Półkuli Wschodniej w klasie Star. Trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski klasy Star zajął młodszy z braci Grabowskich – Jacek.

W klasie „5O5” wicemistrzostwo Polski zdobyła nasza klubowa załoga Łukasz Skrzycki  wraz ze sternikiem Bartoszem Makałą.

Tytuł Mistrza Polski Skiff and Dinghy przypadł w udziale naszym klubowym kolegom Michałowi Korneszczukowi i jego załogantowi Marcinowi Mikulskiemu pływającym w klasie Nautica 450 RACE.

Top