Historia

MP STAR
delimiter image

W 2009 roku Marek ‚Goły’ Gałkiewicz po wielu staraniach zorganizował pierwsze po 39 latach przerwy Mistrzostwa Polski klasy Star. Dzięki jego wytrwałości i dążeniu do wyznaczonego celu udało się. Śmietanka polskiego żeglarstwa pojawiła się w Gdyni: Mateusz Kusznierewicz z Dominikiem Życkim, Maciej Grabowski z Łukaszem Leśińskim czy V-ce Prezydent ISAF, polski olimpijczyk Tomasz Holc z Dariuszem Urbanowiczem.

Gołemu nie tylko udało się zorganizować MMP klasy Star, ale także udało mu się zaszczepić w innych chęć corocznego organizowania MMP klasy Star. Wąska grupa ludzi, której nie potrzebny rozgłos i tryumfy, a która wie, że nie jest niezauważona z zaangażowaniem przemyka się gdzieś w cieniu zawodników. To zauważenie przez zawodników jest widoczne w słowach Dominika Życkiego który po MMP klasy Star 2010 napisał na stronie www.zagle.pl tak:

„Jako uczestnik regat chcę serdecznie podziękować organizatorom regat. Doskonale trasy ustawiał i przeprowadzał wyścigi sędzia główny, Adam Jankowski wraz ze swą ekipą. Na brzegu dbali o nas jak o najbliższych członków rodziny Andrzej Mielicki, Marek Gałkiewicz, Tomek Chamera i wiele innych osób z YK Stal Gdynia. Zapewniono nam serdeczną gościnę, wszelką możliwą pomoc i wszystko, co zawodnikowi w czasie ważnych regat niezbędne. To były – nie boję się tak napisać – idealnie przygotowane regaty! Oby inni organizatorzy brali przykład z YK Stal w Gdyni! jeszcze raz dziękuję i gratuluję organizacji! I czekam na kolejne mistrzostwa kraju klasy Star w Gdyni.”

Informacje kontaktowe

Yacht Klub Stal „Gdynia” – klub żeglarski działający w Gdyni.

Addres: 81-345 Gdynia, Aleja Jana Pawła II 9

Telefon/fax: (58) 620 16 62

E-mail:: info@ykstal.org.pl

Formularz kontaktowy